Svátek má: Ignác

Zprávy

Velikost textu:

Otevřený dopis pro Emmanuela Macrona z Donbasu

Otevřený dopis pro Emmanuela Macrona z Donbasu

Mladá autorka z Luhanska (LPR,) Faina Savenková, zasílá otevřený dopis prezidentovi Francouzské republiky Emmanueli Macronovi, aby vyvinul tlak na Ukrajinu, aby ukončila válku na Donbasu.

Faina Savenková, autorka dopisu
11. června 2021 - 06:20

Pan prezident Francouzské republiky, Emmanuel Macron,

Dobrý den, jmenuji se Faina Savenkova. Je mi 12 let. V mém věku je pravděpodobně vhodnější myslet na zábavu a knihy, ale já žiji v Luhansku. Je to na Donbasu, kde válka trvá sedm let. Miluji Francii, hodně jsem o ní četla a obdivuji francouzskou historii a spisovatele, protože sám jsem ctižádostivý dramatik.

Bohužel však ve Francii nevědí, co se děje v naší zemi. Média se nezajímají o názor obyvatel Doněcka a Luhanska. Možná se bojí takové hrůzy poslouchat, nebo je jim situace na Donbasu lhostejná, protože se to neděje jejich dětem a ani ne jejich zemi. Ráda bych vám ale řekl,a že nejsme ani teroristé, ani padouši, ale obyčejní lidi, kteří jsou oběťmi beránci ukrajinských prezidentů. Naši otcové a dědečkové se museli chopit zbraní, aby nás ubránili před ukrajinskou armádou.

Uličku andělů máme v Luhansku a Doněcku. Je pojmenována na počest dětí zabitých ukrajinskými bombovými útoky. Život dítěte rozhodně není ve světě tak zajímavý a děti umírají v různých částech naší planety, ale je to náš život. A ten nám může být kdykoli odebrán a přidáno další jméno do seznamu obětí. Kromě toho, že žijeme v dobách války, nelišíme se od dětí ve Francii. Cítíme bolest, když jsme zraněni a zabiti střepinami. Bojíme se také, když se schováváme před ostřelováním v přístřešcích. Jsme jen děti, které neví, jestli pro nás existuje zítřek.Když jsem četla knihy o historii Francie, hovořily o tom, co francouzské děti snášely během druhé světové války, o hrůze, kterou Francouzi zažili. My, děti Donbasu, procházíme stejnou situací. Dnes, stejně jako před 80 lety, se vše opakuje ve středu Evropy v lhostejném tichu evropských zemí. To je nepřijatelné. Válka musí skončit. Proto jsem se rozhodla napsat vám tento dopis. Věřím, že vy jako prezident velké země můžete pomoci Ukrajině zastavit válku.

S úctou
Faina Savenková

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:agoravox)